Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


 

NOVINKY

arr3 Nečekejte s údržbou lyží až na poslední chvíli před odjezdem na zimní dovolenou.   seřizení... arr3Informace o servisuNabízíme kompletní servis,garanční prohlídky a poradenství v oblasti jízdních kol. Příjem...

KONTAKTY

PalaSPORT
Přemyslovo náměstí 857/22
Brno-Slatina 627 00
tel: +420 605 562 037
info(a)palasport.cz
IČ: 72306556
č. účtu: 86-1097570257/0100

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


INFORMACE » Poradna » Výběr cyklistické přilby
Jak správně vybrat přilbu

Pravdou je, že cyklistická přilba je jedním z nejzákladnějších a zároveň nejzásadnějších ochranných prvků, kterými se může cyklista chránit proti úrazu. Přilba by neměla chybět žádnému cyklistovi. Dle platných zákonů České republiky je povinnost nosit přilbu u osob mladších 18 let. Nejvíce smrtelných úrazů je právě při úrazech hlavy.

Jak ale vybrat tu správnou přilbu?

 

Velikost přilby

Přilba musí mít správnou velikost nejen proto, aby byla pohodlná, ale aby také plnila správně svou funkci. Velikost přilby je ve většině případů uváděna jako obvod hlavy v centimetrech, případně označením velikosti jako u oblečení (XS, S, M atd.).

Aby přilba správně seděla, je velice důležité přesné změření obvodu hlavy. Obvod hlavy se měří těsně nad obočím v místě, kde je obvod hlavy největší. Nejideálnější variantou je, změřit obvod několikrát a následně vypočítat průměr naměřených hodnot. Je třeba myslet na to, že tvar lebky není pro všechny stejný a nelze tedy zaručit, že Vám helma přesně padne. Pro stoprocentní jistotu je lepší přilbu vyzkoušet.

 

Technologie

Nejčastěji používanou technologií výroby přileb je In-Mold. Jedná se o pevné spojení laminátové skořepiny s vnitřním polystyrenovým skeletem. Takto vyrobená přilba je lehká a pevná, schopná efektivně pohltit většinu nárazů a ochránit tak hlavu cyklisty.

 

Výstelky

Vnitřní výplň přilby výrazně přispívá ke komfortu při nošení. Zároveň napomáhá lepšímu odvětrání prostoru mezi hlavou a přilbou. Vždy volíme přilbu, ve které bude vnitřní prostor výstelkami optimálně vyplněn.

 

Upínací systém

Nastavení upínacích řemínků a stahovacího pásku pro přesnou korekci obvodu je také nedílnou součástí výběru přilby. Nejvíce používaný se jeví systém otočného kolečka.